okulary-plywackie.pl | Nowość – FINSWIMMING?
15563
post-template-default,single,single-post,postid-15563,single-format-standard,theme-bridge,woocommerce-no-js,ajax_leftright,page_not_loaded,,columns-4,qode-theme-ver-17.1,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-4.4,vc_responsive

Nowość – FINSWIMMING?

Nowość – FINSWIMMING?

Sport, który wymaga dużo umiejętności pływackich, i jest alternatywą dla tych, którym klasyczne pływanie już nie wystarcza, jest to FINSWIMMING. ..
Jest to sport w Polsce podchodzący pod egzotykę, ale na świecie najlepsi zawodnicy są tak samo znani jak ich „klasyczni” koledzy.
Co wyróżnia ten sport? Niewątpliwie prędkość (Rekordzista Świata, Mauricio Fernandez Castillo na 50m pod wodą osiąga prędkość ponad 3,5m/s -0.13;89, dla porównania jego klasyczny kolega osiąga ‘zaledwie’ 2,4m/s) oraz widowiskowość, gdzie po wyścigach sztafetowych seniorów fala na basenie utrzymuje się kilka dobrych minut… ale przejdźmy do klasyfikacji sportu…
ILOŚC ZAWODNIKÓW W POLSCE:400
POPULARNOŚĆ SPORTU NA ŚWIECIE: ZNANY
POPULARNOŚĆ SPORTU W POLSCE: PODNOSZĄCY SIĘ Z KOLAN
ROZBUDOWANY SYSTEM WSPÓŁZAWODNICTWA: TAK
POTRZEBNE NAKŁADY FINANSOWE NA PRZECIĘTNEGO ZAWODNIKA: ŚREDNIE
STYPENDIA, NAGRODY DLA NAJLEPSZYCH ZAWODNIKÓW: W ZALEŻNOŚCI OD KLUBU JAK I REGIONU
PRACA ZWIĄZKU: BARDZO DOBRA, ŁATWY I SZYBKI KONTAKT
Przejdźmy więc do szczegółowego opisu- FINSWIMMING nazywany jest różnie- płetwonurkowaniem sportowym, pływaniem szybkim, pływaniem w płetwach. Organizacją międzynarodową jest CMAS (Confédération Mondiale des Activités Subaquatiques). Pod nazwą finswimming wyróżniamy 3 główne konkurencje:
-Pod wodą(pływanie w monopłetwie, 50m na wstrzymanym oddechu, 100, 400, 800 m. ze specjalnym aparatem trzymanym przed zawodnikiem.)
-Po powierzchni(pływanie w monopłetwie, jak sama nazwa wskazuje po powierzchni ze specjalną fajką czołową, ręce w popularnej strzałce przez cały dystans.)
-Bi-Fins(czyli konkurencja, która jest wprost stworzona dla byłych jak i obecnych pływaków, polega na pływaniu kraulem w specjalnych płetwach dystansów-50, 100 oraz 200m, fajka dozwolona, aczkolwiek nieobowiązkowa, to właśnie w tej konkurencji w ostatnich czasach Polacy święcą największe sukcesy na arenie międzynarodowej, ale o tym niżej.)
W Polsce istnieje rozbudowany cykl Pucharu Polski (4-6 edycji) które odbywają się w całym kraju, coroczne Mistrzostwa Polski, oraz cykl Pucharu Świata (Polska ma swoją edycję od kilku lat) oraz Mistrzostwa Świata i Europy seniorów, juniorów, jest także sportem wchodzącym w skład tzw. Igrzysk Sportów Nieolimpijskich- World Games. W tym roku ku uciesze zawodników, działaczy czy sympatyków sport został zaprezentowany na Uniwersjadzie w Kazaniu zaraz po zakończeniu zmagań klasycznych pływaków, co daje dalsze perspektywy dla rozwoju sportu na Świecie.
FINSWIMMING W POLSCE
17 klubów zrzeszających niemal 400 zawodników z Gdyni, Gdańska, Kościerzyny, Jastarni, Torunia, Poznania, Bytomia, Gorzowa WLKP, Jastrzębia, Wrocławia, Chodzieży czy też Olecka.
Źródło : http://www.plywacy.com/


Paste your AdWords Remarketing code here